Home Authors Posts by FM Production

FM Production

59 POSTS 0 COMMENTS

Shkurte Fejza – Ah Kosova jone

Teksti dhe muzika: Fatmir Muja

Nata e fundit në Tiranë

Ja si fshihet dielli larg Dajtit e ia sjell edhe një natë Tiranës! Nata çdoherë na e kujton një fund sepse çdo...

Etja dhe uji i Zemzemit

Etja dhe uji janë dy e jo një Por edhe pse etja dëshmon ekzistencën e ujit Mbas ujit nuk ekziston më.

TRENI I FUNDIT

MË FAL!

Nëse fjalët s’kanë kuptim Më e mirë është heshtja Nëse loti është i rremë Njësoj është dhe buzëqeshja

TË DUA

A JE TI AJO?

Egzon Ibrahimi – Ramazani pa ty

Zemrën po e thërrasin tingujt e ezanit Lotët u bashkuan me germa t'Kuranit Zbarz’t mbeti një vend n'sofër t'Ramazanit Një bukë e pandarë, mbeti n’këtë...

FATMIR MUJA QUOTES ~ 8

Para se të jesh ankuar që Lulet e Jetës nuk janë rritur Shih Farën e Dashurisë në zemrën tënde sa e ke ujitur Nëse...
20,831FansLike
2,506FollowersFollow
14,700SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS